Turniej BS Gorzyce CUP 2023 – grupa 2014 i młodsi

BS Gorzyce CUP 2023

20 sierpnia odbyła się VI edycja BS Gorzyce CUP. Nasz klub reprezentowała drużyna orlików młodszych (grupa 2014 i młodsi). To był dzień pełen wrażeń, wyzwań i walki z samym sobą. Lejący się z nieba żar nie ułatwiał gry. Mimo, to nasza drużyna nie poddała się i walczyła do końca. A to właśnie ostatni mecz i jego wynik stał się decydujący o miejscu na podium.

W turnieju wzięło udział dziewięć zespołów: MKS Gmina Lubomia, LKS Naprzód Zawada, Akademia Piłkarska Bumerang Ruda Śląska, Wicher Wilchwy, KS Czarni Gorzyce, GMKS Nędza, AP Kamyczki, Rozwój Bełsznica oraz RAP Rybnik. Turniej rozegrany był metodą każdy z każdym. Nasza drużyna wygrała w sumie 6 z 8 spotkań. Tylko w dwóch meczach musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Ten bilans ostatecznie przełożył się na 3 miejsce w całych zawodach.

Warte uwagi było ostatnie starcie z UKS RAP Rybnik. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało naszej drużynie przewagę punktową nad AP Kamyczki. Nasi młodzi piłkarze wykrzesali z siebie ostatnie siły, walczyli o każdą piłkę i zostawili całe serce na boisku co dało nam zwycięstwo 3:2. Tym sposobem „wskoczyliśmy” na miejsce na podium.

Wyniki spotkań naszej drużyny

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Czarni Gorzyce
  2. Bumerang Ruda Śląska
  3. MKS Gmina Lubomia
Dodatkowo zawodnik naszego klubu Michał Porwoł został wybrany do drużyny turnieju.
Gratulujemy całej drużynie wraz z trenerem Łukaszem Smudą!