Zakończenie sezonu, awans, Mikołajki – czyli podsumowanie ostatnich wydarzeń w MKS Gmina Lubomia

Wraz z początkiem listopada zakończyliśmy jesienną rundę piłkarskich zmagań naszej młodzieży. Sezon 2017/2018 ukończyły kolejno grupy: Orliki – 2 miejsce w grupie, Młodziki (pierwsza drużyna) – 1 miejsce,
Młodziki (druga drużyna) – 5 miejsce, Trampkarze Młodsi – na 4 miejscu, Trampkarze Starsi – miejsce 7 oraz Juniorzy Młodsi – na miejscu 6

Zakończenie sezonu 2017/2018

16 listopada br. zawodnicy wymienionych drużyn spotkali się wraz z trenerami oraz członkami zarządu Młodzieżowego Klubu Sportowego Gminy Lubomia w WDK w Nieboczowach, by podsumować mijający okres występów w lokalnych rozgrywkach.Trenerzy oraz zarząd Klubu podziękowali wszystkim za współpracę i zaangażowanie w budowę nowej piłkarskiej społeczności naszej gminy. Można było usłyszeć pełne motywacji i zachęty słowa, do dalszego działania i samorozwoju. Po części oficjalnej na której została zaprezentowana również oficjalna strona internetowa klubu,młodzież spędziła resztę czasu na poczęstunku, wspólnej grze na playstation, komputerach czy grze w bilarda. W przyjaznej atmosferze zamknęliśmy pierwszy wspólny sezon piłkarski pod szyldem MKS-u z nadzieją, że na wiosnę wszystkie drużyny staną pełne zapału do osiągania kolejnych sukcesów sportowych.

Awans do III Ligii Wojewódzkiej

Wielkim sukcesem zakończył się również premierowy występ w Podokręgowej Lidze Młodzików pierwszej grupy Młodzików prowadzonej przez trenera Marka Kurzydema. Drużyna przystąpiła do rozgrywek w sierpniu tego roku i od razu stała się liderem. Od samego początku zmagań w lidze chłopacy prezentowali bardzo wysoki poziom gry i do samego końca utrzymali się na prowadzeniu. Każda kolejna wygrana budowała siłę całego zespołu, co w ostatecznym rozrachunku dało awans do III ligi wojewódzkiej. Drużyna Młodzików zakończyła swój debiut na pierwszym miejscu w tabeli z 21 punktami, wyprzedzając tym samym drugą drużynę z dorobkiem 21 punktów, która przegrała w bezpośrednim pojedynku z MKS-em. Zwycięstwa naszego zespołu stały się nie tylko powodem do dumy i zadowolenia ale również działały motywująco na pozostałe drużyny Młodzieżowego Klubu Sportowego Gminy Lubomia, w szczególności na drugą drużynę Młodzików.Zawodnicy zwycięskiej drużyny świętowali swój awans podczas wyjazdu do Flyparku gdzie w wyjątkowej atmosferze spędzili razem czas.

Więcej zdjęć z wyjazdu tutaj

Odwiedziny św. Mikołaja

W piątek, 6 grudnia na treningu spotkały się dwie drużyny Żaków. Po wspólnej rozgrzewce dołączył do nas św. Mikołaj. Dzieci w prezencie otrzymały gadżety sportowe oraz słodycze. Sam św. Mikołaj pomimo wielu zajęć tego dnia znalazł chwilę by wspólnie z najmłodszymi zagrać w piłkę nożną. Wszyscy cieszymy się z tych odwiedzin i mamy nadzieję, że za rok znowu nas odwiedzi. Poniżej znajduje się film z odwiedzin.

Mikołajki w MKS Gmina Lubomia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *