Sukces drużyny MKS Gmina Lubomia w bożonarodzeniowym turnieju i mecz z udziałem gwiazd sportu.

Piękną tradycją naszej Gminy staje się bożonarodzeniowy turniej halowej piłki nożnej. W tym roku nie mogło być inaczej. 9 grudnia spotkaliśmy się po raz czwarty pod hasłem „Zdrowy duch w zdrowym ciele”. Rozgrywki miały miejsce na hali widowiskowo-sportowej w Lubomi. W turnieju wzięło udział 8 drużyn m.in.: FK Karwina, FH Bohumin, Odra Wodzisław, Forteca Świerklany, Przyszłość Rogów, Dąb Gaszowice, SP nr 1 Rydułtowy, MKS Gmina Lubomia.

Sukcesem zakończył się występ naszej drużyny, która po zaciętych rzutach karnych wygrała całe zawody. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki rozgrywek.

Grupa A:

o 3. miejsce:

• SP nr 1 Rydułtowy – Forteca Świerklany 0:2

Finał:

• MKS Gmina Lubomia – FK Karvina 0:0 (k. 2:0)
  • Najlepszy strzelec: Artur Klimanek (MKS Gmina Lubomia)
  • Najlepszy bramkarz: Maksymilian Kołek (MKS Gmina Lubomia)
  • Najlepszy zawodnik: Olivier Slazyk (FK Karvina)

Mecz z udziałem gwiazd sportu.

Uwieńczeniem całego turnieju był mecz z udziałem gwiazd sportu kontra nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycili:

• Ewelina Kamczyk – wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy do lat 17, królowa strzelców w ekstraklasie kobiet.
  • Jacek Trzeciak  – były zawodnik Polonii Bytom, Ruchu Radzinków, obecny trener ROW- 1964 Rybnik.
  • Marcin Malinowski – legenda ekstraklasy, wystąpił w niej 458 razy reprezentując barwy Odry Wodzisław i Ruchu Chorzów.
  • Dawid Janczyk – były zawodnik Legii Warszawa, CSKA Moskwa, pięciokrotny reprezentant Polski.
  • Mariusz Pawełek – trzykrotny mistrz Polski i pięciokrotny reprezentant Polski, zawodnik GKS Katowice.
  • Daniel Tanżyna – środkowy obrońca GKS Tychy, wychowanek Odry Wodzisław.
  • Bogdan Burek – były bramkarz LKS Silesia Lubomia, obecnie zastępca wójta Gminy Lubomia.
  • Daria Kasperska –  była zawodniczka ekstraklasy kobiet Unia Racibórz.
  • Piotr Zieliński – zawodnik APN Odra Wodzisław.

W drużynie nauczycieli wystąpili m.in.

Tomasz Lemiesz – nauczyciel SP nr 1 w Rydułtowach

Marek Kurzydem – nauczyciel SP Syrynia

Jarosław Wieczorek – zawodnik APN Odra Wodzisław

Łukasz Smuda  – nauczyciel Sp Lubomia

Wojciech Matuszek  – nauczyciel Sp Lubomia

Adrian Kamczyk – nauczyciel Sp Lubomia.

Mecz zakończył się zwycięstwem gwiazd 8:4.

Turniej z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością nie tylko wśród rodziców dzieci biorących udział w zawodach ale również wśród sympatyków piłki nożnej. Cieszymy się z wygranej naszej drużyny i liczymy na powtórkę za rok.