Oficjale otwarcie stadionu w Nieboczowach.

20 czerwca 2019 roku po wielu latach przygotowań i realizacji nastąpiło oficjalne otwarcie stadionu w Nieboczowach.

Wspólne świętowanie rozpoczęto od nadania imienia całemu obiektowi. Stadion oraz cały otaczający go kompleks będzie nosił im. dr Czesława Burka, który w dużej mierze przyczynił się do jego powstania. Tego dnia Wójta reprezentowali małżonka wraz z dziećmi. On sam ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w uroczystości.  Włodarze Gminy wraz z kierownictwem obiektu oraz zaproszonymi gośćmi przecięli symboliczną wstęgę na znak otwarcia. W części oficjalnej nastąpiło również uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz przekazanie symbolicznego klucza do budynku.

Mecz LKS Odra Nieboczowy – Odra Wodzisław

Po części oficjalnej nastąpiła część sportowa. W meczu inaugurującym otwarcie stadionu spotkały się dwie Odry, LKS Odra Nieboczowy z Odrą Wodzisław. Oba zespoły dzieli kilka klas ale nie to w tym spotkaniu było najważniejsze. Choć lokalna Odra przegrała spotkanie 1:8 to cały mecz przebiegał w duchu zdrowej rywalizacji sportowej i zasad fair play.

Wiele atrakcji

Uroczystym obchodom towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, m.in. występy lokalnych zespołów tanecznych czy pokazy żonglerki piłką.  Cała uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy dobrej muzyce.